Gedeon Richteri mullune käive oli 2,04 miljardit eurot

Gedeon Richteri 2022. aasta käive oli rekordiline, kasvas aastaga 16% ja ulatus 2,04 miljardi euroni. Aasta varem oli ettevõtte käive 1,76 miljardit eurot. Eestis kasvas Gedeon Richteri 2022. aasta ravimite läbimüük ja ulatus 1,82 miljoni euroni.

Gedeon Richteri käibest suurema osa moodustasid günekoloogilised ravimid (599,4 mln eur) ja kariprasiin (370,6 mln eur). Günekoloogiliste ravimite müük kasvas 26%, suurima tõusu tegi transdermaalne kontratseptiiv EVRA, mida võrreldes 2021. aastaga müüdi mullu lausa 94% rohkem – 73,1 miljoni euro eest 2022. aastal versus 37 miljoni eest aasta varem. Gedeon Richteri suurimad turud on Euroopa (492 mln eur), SRÜ (443,1 mln eur) ja USA (411,9 mln eur). Koduturule Ungarisse müüdi ravimeid 116,2 mln euro eest.

Gedeon Richteri juht Gábor Orbán ütles, et ravimifirmal on seljataga erakordselt edukas aasta, mille jooksul tulud ning brutokasum kasvasid jätkuvalt. „Valuuta vahetuskurss purjetas septembrini taganttuules, siis aga pööras see viimases kvartalis vastutuuleks ja kuluinflatsioon kandus aasta edenedes järk-järgult tegevuskuludesse. Kuigi need kahjulikud mõjud koos teatud ühekordsete teguritega mõjutasid meie neljanda kvartali lõpptulemust, oli kasum ikkagi rekordiliselt kõrge. Pikk nimekiri uutest toodetest, uutest partnerlustest, litsentsilepingutest ning teadus- ja arendustegevuse verstapostidest 2022. aastal paneb aluse meie tulevasele edule ja vastupidavusele. Need tulemused saavutati vaatamata sellele, et tuli liikuda makrovolatiilsusest häiritud keskkonnas, tarneahelate katkemise ja geopoliitilise segaduse tingimustes,“ rääkis Gábor Orbán.

Gedeon Richteri Eesti filiaali juht István Bán on ettevõtte käekäiguga Eestis rahul. Müüki kasvatasid populaarseimad tooted Panangin (+23%), oraalsed kontratseptiivid (+21%) ja transdermaalne kontratseptiiv (+14%). „Sal aastal lisanduvad Eestis meie toodete sekka uus günekoloogiline, uus diabeedi ja uus eesnäärme vähiravim. Tänu uute ravimite turule toomisele loodame stabiilsele kasvule lähiaastate jooksul,“ räägib István Bán.

Värskeim Gedeon Richteri uudis on, et alates selle aasta veebruarist asuti koostööd tegema Mithra Pharmaceuticalsiga, et turustada menopausijärgsete sümptomite raviks mõeldud preparaati.